قدرت فضای اشتراکی؛ چگونه بر شکل‌گیری هویت حرفه‌ای کارمندان تاثیر می‌گذارد؟

فهرست مطالب

فضای کار اشتراکی به محیطی گفته می‌شود که در آن افراد از شرکت‌ها یا مشاغل مختلف حضور دارند و در کنار یکدیگر کار می‌کنند. با توجه به اینکه فضاهای اشتراکی در مقایسه با محیط‌های کاری سنتی امکانات بیشتری را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند، روزبه‌روز افراد بیشتری به استفاده از این فضاها روی می‌آورند.

حضور در فضای کاری مشترک مزیت‌های زیادی را برای افراد و کسب‌وکارها به همراه دارد که یکی از آن‌‌ها، تاثیر بر شکل‌گیری هویت حرفه‌ای کارمندان است. برای درک بهتر این موضوع، با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی نحوه تاثیر آن بر هویت کارمندان بپردازیم.

منظور از هویت حرفه‌ای کارمندان چیست؟

پیش از آنکه به بررسی تاثیر فضای کار اشتراکی بر شکل‌گیری هویت کارمندان بپردازیم، مهم است که درک روشنی نسبت به مفهوم «هویت حرفه‌ای کارمندان» پیدا کنیم. 

هنگامی که کارمندان به راه و روش مشخصی در انجام فعالیت‌های حرفه‌ای خود دست پیدا می‌کنند، در واقع هویت حرفه‌ای خود را مشخص کرده‌اند. به عبارت دیگر، هویت حرفه‌ای کارمندان بیانگر این موضوع است که آن‌ها به چه ارزش‌ها و باورهایی در محیط کار معتقد هستند و چه اهدافی را در زندگی حرفه‌ای خود دنبال می‌کنند.

هویت حرفه‌ای کارمندان تحت تاثیر عوامل مختلفی است که همیشه در حال کامل شدن است؛ بنابراین می‌تواند در طول زمان تغییر کند.

موارد زیر از مهم‌ترین عواملی هستند که بر شکل‌‌گیری هویت حرفه‌ای کارمندان اثرگذار هستند:

  • آرزوهای شخصی
  • تجارب کاری 
  • انتظارات جامعه
  • محیط کاری

داشتن یک هویت حرفه‌ای به کارمندان کمک می‌کند تا 

  • با اعتمادبه‌نفس اهداف خود را دنبال کنند.
  • بتوانند ارزش‌های شخصی را با اهداف سازمانی همسو کنند.
  • در هنگام مواجهه با چالش‌های کاری آرامش خود را حفظ کنند.
  • تعامل بالایی با همکاران خود برقرار کنند.

از آنجایی که محیط کاری یکی از پایه‌های اصلی در شکل‌گیری هویت حرفه‌ای کارمندان است، در ادامه می‌خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که چگونه قرار گرفتن در فضای اشتراکی می‌تواند به شکل‌گیری هویت حرفه‌ای در کارمندان کمک کند؟ 

تاثیر فضای کار اشتراکی بر شکل‌گیری هویت کارمندان

تاثیر فضای کار اشتراکی بر شکل‌گیری هویت کارمندان

فضاهای کار اشتراکی به روش‌های مختلف می‌توانند بر شکل‌گیری هویت کارمندان اثرگذار باشند:

۱- فرصت مناسبی برای شبکه‌سازی و همکاری در اختیار کارمندان قرار می‌گیرد.

قرار گرفتن در فضای کار اشتراکی، فرصتی مناسب را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا بتوانند با افراد متخصص در دیگر حوزه‌ها آشنا شوند و ضمن برقراری تعاملات اجتماعی با آن‌ها و انجام پروژه‌های مشترک، روابط حرفه‌ای خود را گسترش دهند.

۲- کارمندان در معرض دیدگاه‌های مختلف قرار می‌گیرند.

با توجه به اینکه افراد با حرفه‌های مختلفی در فضای کار اشتراکی حضور دارند، موقعیتی برای افراد فراهم می‌شود تا بتوانند در معرض دیدگاه‌های گوناگون قرار بگیرند و با تجربیات افراد مختلف آشنا شوند. در چنین شرایطی، افق دید افراد گسترش پیدا می‌کند و با تقویت مهارت‌هایی مثل مهارت حل مسئله، می‌توانند با نگرشی باز و درکی بهتر به جنبه‌های مختلف کاری نگاه کنند.

۳- حس اجتماعی کارمندان تقویت می‌شود.

محیطی که به‌واسطه فضای کاری مشترک در اختیار افراد قرار می‌گیرد، نمونه کوچکی از یک جامعه است که در آن افراد با تخصص‌های مختلف حضور دارند. این اتفاق، احساس تعلق را در افراد تقویت می‌کند و باعث می‌شود تا آن‌ها خود را به‌عنوان عضوی از یک محیط بزرگ‌تر بدانند.

۴- ذهنیت کارآفرینی کارمندان رشد می‌کند.

اغلب استارتاپ‌ها فضای اشتراکی را به‌عنوان محیط کاری خود انتخاب می‌کنند و این موضوع تاثیر به‌سزایی در شکل‌گیری ذهنیت کارآفرینی در کارمندان دارد. به این ترتیب احساس استقلال در آن‌‌ها بیشتر می‌شود و با افزایش قدرت ریسک‌پذیری می‌توانند خلاقانه‌تر تصمیم بگیرند.

۵- منجر به یادگیری و توسعه مهارت‌های مختلف در کارمندان می‌شود.

یکی از امکانات ارزشمند فضاهای کار اشتراکی، برگزاری کارگاه‌ها و رویداد‌های مختلف است. در نتیجه کارمندان می‌توانند به منابع آموزشی مختلف دسترسی پیدا کنند و همزمان با تقویت مهارت‌های خود، اعتماد به نفس خود را نیز افزایش دهند. 

۶- حس رقابت را در کارمندان تقویت می‌کند.

درست است که بودن در فضای اشتراکی حس همکاری را در کارمندان تقویت می‌کند، ولی از طرف دیگر می‌تواند منجر به افزایش حس رقابت در آن‌‌ها شود. در این صورت کارمندان برای برجسته کردن قابلیت‌های خود، انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند تا در کار خود پیشرفت کنند.

چالش هایی که کارمندان در فضای اشتراکی با آن‌ها روبرو می‌شوند

چالش‌های کارمندان در فضای کار اشتراکی

تاکنون متوجه شدیم که قرار گرفتن در فضای اشتراکی تا چه اندازه می‌تواند در شکل‌گیری هویت حرفه‌ای کارمندان اثرگذار باشد. اما گاهی اوقات حضور در فضای اشتراکی می‌تواند برای کارمندان چالش‌برانگیز باشد و آن‌ها را با مشکلاتی جدی مواجه کند. در اینجا چند نمونه از این چالش‌ها را بررسی می‌کنیم:

۱- عدم تمرکز در محیط کار

در بعضی مواقع، فضاهای کاری مشترک به شکل استاندارد طراحی نمی‌شوند و تیم‌ها و افراد مختلف در نزدیکی یکدیگر کار می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تا کارمندان درگیر موضوعات و فعالیت‌هایی شوند که تمرکز آن‌ها را مختل می‌کند و به خاطر سر و صدا و حواس‌پرتی‌هایی که وجود دارد، بازدهی لازم را در کارهای خود نداشته باشند.

۲- نبود حریم خصوصی

در اغلب مواقع فاصله بین اتاق‌ها در فضای کاری مشترک کم است و این موضوع حریم خصوصی افراد را محدود می‌کند. در نتیجه برقراری گفتگوهای محرمانه و رسیدگی به اطلاعات حساس برای کارمندان سخت‌تر می‌شود.

۳- تفاوت‌های فرهنگی (چالش‌های ارتباطی)

از آنجایی که افراد از صنایع و حرفه‌‌های مختلفی در فضای اشتراکی حضور دارند، این دغدغه برای کارمندان وجود دارد که بتوانند خود را با فرهنگ‌های کاری متفاوت سازگار کنند؛ زیرا هر یک از این کسب‌وکارها سبک کاری و شیوه منحصربه‌فرد خود را در پیش می‌گیرند و بدون وجود درک متقابل نمی‌توان چالش‌های موجود را مدیریت کرد. علاوه‌براین، افراد حتی با وجود فعالیت در حوزه‌های حرفه‌ای یکسان نیز ممکن است به خاطر تفاوت‌های شخصیتی که دارند در ارتباط با یکدیگر دچار چالش شوند. 

۴- منابع و امکانات محدود

بسته به فضای کار اشتراکی که انتخاب می‌کنید ممکن است محدودیت‌هایی در دسترسی به امکانات وجود داشته باشد. به‌عنوان مثال، ممکن است فضای کار اشتراکی شما اتاق جلسه نداشته باشد و نتوانید جلسات خود را با تمرکز برگزار کنید.

چگونه چالش‌های محیط کاری را مدیریت کنیم؟

در بخش قبل به بررسی مواردی پرداختیم که می‌توانند کارمندان را در محیط کار با چالش‌هایی جدی مواجه کنند. نکته حائز اهمیت آن است که همه این چالش‌ها قابل مدیریت هستند. تنها کافی است در هنگام انتخاب فضای کار اشتراکی، شرایط را به‌طور کامل بررسی کنید و محیطی را انتخاب کنید که پاسخگوی نیازهای حرفه‌ای شما باشد. 

علاوه‌براین، به خاطر داشته باشید که اگر در فضای اشتراکی افراد با سلایق و دیدگاه‌های مختلف وجود نداشته باشند، نمی‌توانید به ذهنیتی باز دست پیدا کنید. بنابراین نگران مواجهه با چالش‌های محیط کار نباشید زیرا در صورت مواجهه موفق با این چالش‌ها می‌توانید به هویتی حرفه‌ای دست پیدا کنید. 

حضور در فضای اشتراکی، عاملی موثر در تقویت هویت حرفه‌ای کارمندان

هویت حرفه‌ای، مفهومی است که به زندگی حرفه‌ای افراد جهت می‌دهد و کارمندان می‌توانند بر آن اساس اهداف کاری خود را دنبال کنند. یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد و تقویت هویت حرفه‌ای در کارمندان، حضور در فضای کار اشتراکی است که در این مقاله به‌طور کامل آن را بررسی کردیم.

فرقی ندارد که فریلنسر هستید یا به‌عنوان صاحب کسب‌وکار می‌خواهید در فضای اشتراکی کار کنید؛ در هر صورت با قرار گرفتن در فضای اشتراکی می‌توانید تجربه رضایت‌بخشی را برای خود و یا کارمندانتان ایجاد کنید و درهای جدیدی از فرصت را به روی خود باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب بلاگ

آموزش ایجاد یک وب‌سایت فروش محصول با WordPress