5 گام تا اعتبارسنجی ایده کسب‌وکار

اعتبارسنجی ایده یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که هر استارتاپی باید در آغاز کار خود به آن توجه داشته باشد. شاید شما ایده‌های جذابی در ذهن‌تان داشته باشید، اما اعتبارسنجی ایده به شما کمک می‌کند که آن ایده‌ها را در دنیای واقعی محک بزنید.

به بیان دیگر اعتبارسنجی ایده به این معناست که کسب‌وکارتان را از ذهن‌تان به دنیای بیرونی انتقال دهید، یعنی اگر به دنبال راه‌اندازی یک کسب‌وکار هستید، آن کسب‌وکار در دنیای واقعی شکل می‌گیرد نه در ذهن شما! پس باید ایده‌تان را از ذهن‌تان خارج کنید و اعتبار آن را در دنیای واقعی بسنجید.

اعتبارسنجی ایده چیست؟

اعتبارسنجی ایده فرایندی است که طی آن ایده خود را در بوته آزمایش قرار می‌دهید. به بیان دیگر به فرایندآزمایش یک ایده قبل از انتخاب عنوان، شعار، محصول، خدمات و راه‌اندازی وب‌سایت اعتبارسنجی می‌گویند. این فرایند باید قبل از همه فعالیت‌ها انجام شود، زیرا در وقت و هزینه‌های یک سازمان صرفه‌جویی خواهد کرد.

5 گام تا اعتبارسنجی ایده

5 مرحله‌ای که در ادامه معرفی می‌شوند، مهم‌ترین بخش‌های اعتبارسنجی یک ایده هستند که رعایت آنها می‌تواند در روند بررسی ایده یک کسب‌وکار و شکل‌گیری آن تأثیر مثبتی از خود بر جای بگذارد.

طوفان فکری

قدم اول در اعتبارسنجی ایده طوفان فکری است، اما این مرحله به این معنا نیست که سیاهه بلندبالایی از ایده‌ها را ارائه دهیم. شاید در ذهن‌مان ایده‌های زیادی داشته باشیم، اما در نهایت باید چند ایده اولیه را برای آزمودن روی مشتریان احتمالی‌مان انتخاب کنیم.

پس باید چند ایده اولیه برای ارائه به مشتریان بالقوه خود داشته باشید. در یک طوفان فکری 4 الی 5 ایده مهم را از بین ایده‌هایی که به ذهن‌تان رسیده است، انتخاب کنید. هدف این مرحله این است که بتوانید بهترین راه‌حل‌های خودتان را ارائه دهید.

هم‌فکری نکردن با دوستان و خانواده

همه افراد هنگام اعتبارسنجی ایده خود دوست دارند نظر مثبت دیگران را بشنوند و بنابراین اولین گزینه‌هایی که به ذهن‌شان می‌رسد، افراد نزدیک، دوستان و خانواده‌شان هستند؛ چراکه این افراد بیشتر از آنکه مطابق با واقعیت حرف بزنند، چیزی خواهند گفت که به مذاق ما خوشایند باشد.

مرحله دوم اعتبارسنجی ایده مربوط به این بخش از دوستان و نزدیکان ماست. اگر با اکوسیستم استارتاپی آشنا باشید، حتما کتاب تست مامان را خوانده‌اید، اگر هم هنوز نخوانده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم آن را بخوانید. مطرح کردن ایده خود با دوستان و خانواده مانند نظرخواهی از مادری است که دوست دارد فرزند خود را خوشحال کند و بنابراین نمی‌توانند یک جواب درست، بی‌طرفانه و واقعی به ما بدهند.

پس برای مشورت درباره ایده کسب‎وکارتان، دور دوستان و افراد نزدیک خود را خط بکشید، زیرا باعث می‌شوند در فرایند اعتبارسنجی ایده با حقیقت روبه‌رو نشوید.

انتخاب مصاحبه‌شوندگان

در مرحله سوم از فرایند اعتبارسنجی ایده باید لیستی از مشتریان احتمالی خود تهیه کنید (حداقل 15 مشتری) که امکان مصاحبه با آنها را در یک فرصت حداقل 10 دقیقه‌ای به صورت حضوری و مجازی داشته باشید.

البته برای دریافت یک بازخورد واقع‌گرایانه از این مشتریان، مصاحبه حضوری کارآمدتر خواهد بود.

انجام مصاحبه‌های غیررسمی

باید اعتبار ایده خود را از طریق مصاحبه با مشتریان احتمالی‌تان بسنجید.

در این مرحله از اعتبارسنجی ایده باید نکات زیر را رعایت کنید:

1- از آنها تشکر کنید که وقت‌شان را در اختیار شما قرار می‌دهند و به آنها بگویید که نظرشان تا چه اندازه به شما کمک خواهد کرد.

2- به صراحت مشخص کنید که شما قصد فروش چیزی را به آنها ندارید.

3- به خاطر داشته باشید که انجام این مصاحبه‌ها و گفتگوهای صمیمانه به معنای نظرخواهی مستقیم درباره ایده‌تان نیست! بلکه باید به جای صحبت درباره ایده خود، راجع به زندگی مشتریان صحبت کنید؛ اینکه زندگی روزمره آنها به چه صورت است و با چه مشکلاتی روبه‌رو هستند.

برای اعتبار سنجی ایده کسب‌وکار خود سعی کنید بیشتر از آنکه گوینده باشید، شنونده باشید.

بازبینی و تصمیم‌گیری

در مرحله آخر از فرایند اعتبارسنجی ایده کسب‌وکارتان باید بازخوردهایی را که از مشتریان دریافت کرده‌اید مورد بررسی قرار بدهید و در نهایت ایده‌ای را انتخاب کنید که برای مشتریان‌تان مناسب‌تر و کارآمدترباشد.