هم بنیانگذار می‌خواهید؟ این 5 ویژگی فردی را در نظر بگیرید

هم بنیانگذار می‌خواهید؟ این 5 ویژگی فردی را در نظر بگیرید


بله راه‌اندازی یک استارتاپ آن هم به تنهایی چندان ساده نیست. در واقع اگر این نخستین بار است که قصد دارید یک کسب و کار را راه‌اندازی کنید، بهتر است همراهی یک شریک استارتاپی را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید درست است که پیدا کردن یک شریک یا کوفاندر یا هم بنیان‌گذار کار چندان ساده‌ای نیست اما شما وظایف بسیار دشوارتری را پیش رو دارید؛ یافتن یک شریک استارتاپی در مقابل وظایف آتی شما چندان هم پیچیده نیست. اگر از موفقیت ایده خود اطمینان دارید، با ما همراه باشید تا شریک استارتاپی خود را پیدا کنید.سه گام مهم؛ قبل از فراخواندن یک کوفاندر


کارکشته‌های بازار باور دارند، بهتر است قبل از هر اقدامی این سه نکته را در نظر داشته باشید:
- برای پیشبرد تجارت خود به چه مهارت‌هایی نیاز دارید که در خودتان یافت نمی‌شود؟
- فردی را بیابید که دارای این مهارت باشد.
- یک فنجان چای بریزید و پیشنهاد فوق‌العاده خود را مطرح کنید و بگویید که بدون حضور آنها قادر به انجام این کار نخواهید بود. نظرات آنها را جویا شوید و بگویید که باید در اشتباه باشند که در این مسیر هیجان‌انگیز با شما همراه نشوند! چرا که دنیا منتظر این محصول است و به تجارت شما نیاز دارد.

ویژگی‌های یک هم بنیان‌گذار مناسب

راه‌اندازی یک استارتاپ، چالش‌های متفاوتی را در مسیر شما قرار می‌دهد. یکی از این چالش‌ها یافتن کوفاندر مناسب است. یافتن فرد مناسب همیشه ساده نخواهد بود. در ادامه با برخی از ویژگی‌های کلیدی یک شریک استارتاپی آشنا می‌شوید.

1. مکمل نقاط ضعف شما باشد؛

درست مانند هر رابطه دیگری، زمانی که طرف مقابل یک توانایی یا یک ویژگی منحصر به فرد را به همراه می‌آورد و ایده شما را تکمیل و از شما حمایت می‌کند، هر دو سوی رابطه بهترین ویژگی‌های فردی خود را بروز می‌دهند. ممکن است نقطه قوت شما، نقطه ضعف او را برطرف کند یا برعکس. ابتدا باید نقطه قوت خود را بشناسید تا نقش خود را در شراکت تعیین کنید. زمانی که شرح فعالیت ها از ابتدا مشخص شده باشد در طی انجام کار با مشکلی روبرو نخواهید شد. اگر در تصمیم گیر‌ی با مشکل روبرو می‌شوید بهتر است در انتخاب شریک استارتاپی خود به دنبال فردی باشید که همواره از نقطه‌نظر متفاوتی به مسائل می‌نگرد. به این ترتیب هر دوی شما خود را در معرض چالش جدیدی قرار می‌دهید و جهان را از زاویه شریک استارتاپی خود مشاهده خواهید کرد.

2.شیفته آموختن باشد؛

یک کوفاندر فوق‌العاده فردی است که به خوبی می‌داند باید نکات بیشتری را بیاموزد. این نگرش در کنار میل به آموختن فرد را در مسیر درست پیش می‌برد. در واقع برخورداری از یک شریک استارتاپی که اهمیت رشد و بالندگی مداوم را درک می‌کند، امتیاز بسیار ارزشمندی است. استارتاپ‌ها، برای چنین افرادی ساخته شده‌اند؛ افرادی که آماده آموختن هستند و تجارت را به مرحله‌ای می‌رسانند که برای هر دو نفر آنها غیر ممکن به نظرمی رسیده‌است.3. شور و اشتیاق مشترک

درست است که یافتن یک هم بنیان‌گذار که دارای منابع مالی قابل توجهی باشد یک مزیت به شمار می‌رود؛ اما یافتن شریک استارتاپی که انگیزه، شور و هدف شما را به خوبی درک کند به مراتب دشوارتر و ارزشمندتر است. شما برای راه‌اندازی استارتاپ، دلیل موجهی دارید و غالبا بهترین راه برای یافتن کوفاندر، پیداکردن شریکی است که ایده مشابهی را در سر می‌پروراند.

4. توانایی انطباق

داشتن یک شریک استارتاپی که به صورت مستقل به مسائل می‌اندیشد و راهکار مناسبی را برای تغییر شرایط پیشنهاد می‌دهد، بسیار ارزشمند است. تجارت‌ها مملو از اتفاقات پیش‌بینی نشده است. به دنبال کسی باشید که پس از کمی تلاش خسته نشود و در تصمیم‌گیری‌های سرنوشت‌ساز از انعطاف بالایی برخوردار باشد. از این گذشته شریک استارتاپی شما باید وظایف کوچک را نیز به خوبی به انجام برساند. چنین فردی نه‌تنها تجارت را به جلو هدایت می‌کند بلکه آنچنان متواضع است که در مواقع ضروری تلفن‌ها را نیز جواب می‌دهد و سطل زباله را نیز خالی می‌کند، از همه مهم‌تر در حین انجام این کارها نیز لبخند می‌زند.

5. صداقت و درستکاری

زمانی که صحبت از مالکیت به میان می‌آید، راه‌های زیادی برای برداشتن پول و دروغ گفتن وجود دارد. گذشته از این‌ها، برخی رفتارها که هیچ ارتباطی با موضوعات مادی ندارد نیز اعتبار و ارزش‌های تجارت را زیر سوال می‌برند. این اشتباهات ضربه‌های جبران‌ناپذیری را به بدنه تجارت شما وارد می‌کنند. در جستجوی کوفاندر به دنبال فردی باشید که با شما صادق باشد. سپس بدون هیچ انتظاری شما هم با او صادق باشید. در آخر به یاد داشته باشید یافتن یک شریک استارتاپی تنها محدود به شناسایی مهارت‌ها محدود نمی‌شود بلکه شما باید خصوصیات شخصیتی او را نیز در نظر داشته باشید.

شناسایی یک کوفاندر همراه در تجارت

ما در تریگ آپ در کنار برگزاری کارگاه‌ها و خدمات آموزشی، ارائه مشاوره تخصصی و یافتن سرمایه‌گذار به خوبی می‌دانیم که مهم‌ترین نکته در راه‌اندازی یک استارتاپ یافتن فردی است که ایده شما را محترم می‌شمارد و ارزش ایده و رویای شما را درک می‌کند. ما در تریگ آپ در نخستین گام به مؤسسان پیشنهاد می‌کنیم در جستجوی فرد قابل اعتمادی باشند که از تصور آینده تجارت هیجان زده شود. این فرد در تصمیم‌گیری‌ها در کنار شما خواهد بود. از این رو بهتر است فردی را انتخاب کنید که نقطه ضعف شما را خنثی کند. اگر در تجارت خود به مهارت خاصی نیاز دارید و هیچ سر رشته‌ای از این مهارت ندارید، بهتر است این مهارت را در کوفاندر خود جست‌وجو کنید. رمز موفقیت شما آموختن است. فردی را بیابید که همگام با شما دانش خود را ارتقا دهد. اولویت خود را انتخاب کنید و برای مشاوره با ما در تماس باشید. ایده‌های شما در تریگ آپ محقق می‌شوند. --------------------------------------

منابع:

https://cutt.ly/EyKhyCS
https://cutt.ly/AyKhsCA
لینک جهت اشتراک گذاری مطلب