سوالات متداول

سوالات متداول

1چرا باید در مرکز شتابدهی TrigUP ثبت نام کنم؟
مرکز شتابدهی TrigUp با هدف مشارکت و سرمایه گذاری در تیم های استارتاپی توانمند و باانگیزه راه اندازی شده است. این مرکز تلاش میکند تا با ارائه خدماتی مانند فضای کاری، سرمایه گذاری اولیه، مشاوره مربیان با سابقه و با تجربه، آموزش، زیر ساخت های فنی و سخت افزاری و ... به رشد و شکوفایی استارتاپ ها کمک کند و راه را برای ورود این کسب و کارهای نوپا به بازارهای بزرگ داخلی و بی المللی فراهم کند. افرادی که ایده و تیم خوبی دارند می توانند با ثبت نام در مرکز شتابدهی TrigUp راه را برای افزایش احتمال موفقیت خود هموار سازند.
2چگونه می توانم برای پذیرش در TrigUP ثبت نام کنم و فرآیند آن به چه صورت است؟
به راحتی و با ورود به وب سایت TrigUp.com در بخش ثبت استارتاپ، پس از ثبت نام و ایجاد پرونده کاربری، با پاسخ دادن به سوالات ارائه شده، مشخصات استارتاپ خود را ثبت کنید. پس از پرکردن 80 درصد از فرم سوالات، میتوانید فرم را رها کنید. بین 7 تا 10 روز کاری پاسخ اولیه به ایمیل شما ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است بارگذاری مدارک در انتهای فرم، اختیاری می باشد
3میزان سرمایه گذاری نقدی TrigUp در تیم های پذیرفته شده چقدر است؟
TrigUp با ارائه سرمایه اولیه نقدی به تیم های پذیرفته شده در برنامه شتابدهی، به مبلغ 500 میلیون ریال، یکی از بزرگترین دغدغه های استارتاپ ها را هموار می سازد.
4مرکز شتابدهی TrigUP بر روی چه نوع ایده ها و تیم هایی سرمایه گذاری می کند؟
تمرکز مرکز شتابدهی TrigUp پس از ادغام با شناسا، با توجه به توانمندی خود در بازار و افراد باتجربه تیم خود، در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری های حوزه سلامت، فناوری های مالی (فین تک)، راهکارهای سبک زندگی، فناوری های آموزشی، کودک، مدیریت منابع طبیعی و تولید محتوا است.
5نحوه انتخاب و پذیرش ایده ها در TrigUP چیست؟
درهای تریگ آپ همیشه به روی استارتاپ ها باز است و پذیرش چرخه ایی ندارد. از استارتاپ های ثبت شده در صورت پذیرش در ارزیابی اولیه طبق برنامه اعلام شده جهت مصاحبه حضوری دعوت به عمل می آید. استارتاپ های تایید شده وارد برنامه یک ماهه "پذیرش اولیه" شده و توانایی ارائه ایده خود را در برنامه iDeaRing بدست می آورند. آن دسته از ایده هایی که موفق به کسب امتیاز مناسب شوند وارد برنامه شتابدهی خواهند شد.
6علاوه بر سرمایه گذاری، TrigUPچه نوع خدمات دیگری به استارتاپ ها ارائه می کند؟
مرکز شتابدهی TrigUp علاوه بر سرمایه گذاری نقدی بر روی ایده شما، محل برگزاری جلسات، محل مناسب برای استقرار تیم به مدت 9 ماه ، منتورهای فنی و کسب و کار با تجربه و صاحب نام، اتصال به بازارهای موفق ایران و جهان جهت بازاریابی و فروش و نیز زیر ساخت هایی مانند سرور، اینترنت پر سرعت و ... در اختیار تیم شما قرار می دهد
7TrigUP در ازاء خدمات خود از استارتاپ چه می خواهد؟
مرکز شتابدهی در ازاء کلیه خدماتی که در اختیار استارتاپ ها قرار می دهد، 15 درصد از سهام شرکت مشترکی که در آینده برای توسعه کسب وکار مربوطه ثبت خواهد شد را دریافت خواهد کرد.
8محل استقرار تیم های پذیرفته شده در TrigUP کجاست؟
در حال حاضر تیم های پذیرفته شده در شعبه تهران در آدرس: خیابان مطهری، نبش خیابان سهروردی پلاک 94 مستقر هستند و استارتاپ های شعبه مشهد در مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد (واقع در پارک کوهسنگی) و دانشکده فنی دانشگاه فردوسی مستقر می باشند. البته مرکز شتابدهی جهت گسترش فعالیت های خود در نقاط مختلف شهر تهران و دیگر شهرهای ایران در حال شبکه سازی و راه اندازی مراکز شتابدهی تخصصی است که به زودی اطلاعات بیشتری از آنها منتشر خواهد شد.
9دوره پسا شتابدهی و یا Post TrigUp چیست؟
در پسا شتابدهی تیم های با انگیزه و مستعدی که علی رغم پتانسیل بالا موفق به جذب سرمایه نشدند فرصت خواهند داشت تا رشد کنند و به بلوغ کافی برای جذب سرمایه از vc ها دست یابند. این دوره فقط به استارتاپ های شتابندهنده تریگ آپ که : • محصول/ خدمت آن ها وارد بازار شده است • مدل کسب و کار آن ها اعتبارسنجی اولیه شده است • موفق به کسب درآمد حداقلی شدند اختصاص دارد.سقف سرمایه گذاری تریگ آپ در این دوره 300 میلیون تومان خواهد بود و سهم تریگ آپ در مذاکره با توافق طرفین تعیین خواهد شد.
10چه افرادی استارتاپ های ثبت شده را ارزیابی می کنند؟
ایده ها توسط مدیران کسب و کار و مدیران پروژه های فنی و بازاریابی تریگ آپ و شناسا و همچنین صاحبان برترین و موفق ترین کسب و کارهای ایرانی بررسی خواهند شد. می توانید تیم های TrigUp را در بخش "استارتاپ ها" مشاهده فرمایید.
11خصوصیت ایده هایی که احتمال پذیرفته شدن دارند، چیست؟
خصوصیت اصلی ایده هایی که در حوزه های مورد تقاضا پذیرفته می شوند علاوه بر تکمیل فرم ثبت ایده بصورت کامل و شفاف، برخورداری از تیم منجسم و محصول کمینه می باشد. ایده ها همچنین می بایست دارای ویژگی کاملا منحصر به فرد، قابل ارائه و همراه با بازار هدف مشخص و معین با امکان گسترش و توسعه باشند.
12تعداد افراد تیم ایده دهنده چند نفر باید باشد؟
تیم ایده دهنده می بایست دارای قابلیت های مدیریتی، بازاریابی و فنی باشد. به همین دلیل پیش بینی می کنیم بسته به ایده شما، حداقل افراد تیم می بایست 3 نفر باشد تا احتمال موفقت بیشتر و احتمال پذیرش در TrigUp را بدست آورند.
13اگر تیم کاملی هم نداشته باشم، می توانم در TrigUP ثبت نام کنم؟
خیر، ولی شما می توانید با شرکت در برنامه های مختلفی که از طریق وب سایت TrigUp.com و شبکه های اجتماهی تریگ آپ اعلام می شوند با راهنمایی های همکاران ما اقدام به گسترش شبکه همکاران خود کرده و تیم خود را تکمیل نمایید.
14چقدر از مدت 6 ماه برنامه شتابدهی TrigUP باید در آن جا حضور داشته باشم؟
صاحب کسب و کار می بایست بیشتر زمان و تمرکز خود را جهت افزایش احتمال موفقیت، بر روی ایده خود در محل استقرار مرکز شتابدهی TrigUp بگذارد. در این مدت رویدادهای متفاوت، کارگاه های تخصصی برگزار می شود و منتورها حضور خواهند داشت که استفاده از ان موقعیت ها می تواند احتمال موفقیت ایده شما را بسیار بیشتر کند.
15TrigUP فقط در تهران است؟ اگر در تهران نباشم می توانم ثبت نام کنم؟
خیر تریگ آپ علاوه بر تهران در شهر مشهد نیز شعبه دارد و در حال برنامه ریزی جهت توسعه برنامه های خود در سایر شهرهای کشور نیز می باشد
16فرآیند ثبت نام، پذیرش و اتمام برنامه شتابدهی چگونگیشو قبلا توضیح دادیم چقدر طول می کشد؟
مدت زمان برنامه شتابدهی تا برگزاری رویداد DemoDay در حدود 10 ماه خواهد بود که 1 ماه آن دوره پذیرش اولیه خواهد بود.
17چه چیزهایی اولویت بیشتری در پذیرش TrigUP دارند؟
ایده هایی که در حوزه هایی مانند فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری های حوزه سلامت، فناوری های مالی (فین تک)، راهکارهای سبک زندگی، فناوری های آموزشی، مدیریت منابع طبیعی و تولید محتوا باشند احتمال پذیرش بیشتری در TrigUp خواهند داشت.
18آیا باید ایده من برای پذیرش طرح کسب و کار داشته باشد؟
خیر. برای پذیرش در تریگ آپ نیازی به داشتن طرح کسب و کار کامل یا BP نخواهید داشت
19اگر در شرکتی مشغول به کار باشم، بازهم می توانم در برنامه شتابدهی شرکت کنم؟
خیر. افراد اصلی و Co-Founder ها می بایست بر روی ایده خود در مدت زمان اعلام شده تمرکز کاملی داشته باشند به همین دلیل افرادی که بصورت دائم در محل دیگری مشغول به کار هستند نمی توانند بر روی ایده خود تمرکز داشته و آنرا به موفقیت برسانند.
20برای حضور در TrigUP باید شرکت ثبت شده داشته باشم؟
خیر
21اگر میزان سرمایه اولیه برای راه اندازی ایده بیشتر از مبلغ پیشنهادی شما باشد چه؟
در شرایط خاص در حین برنامه شتابدهی، پس از بررسی ایده و نیازمندی ها، احتمال افزایش سرمایه گذاری وجود خواهد داشت.
22منتورها چگونه به رشد ایده کمک می کنند؟
منتورهای TrigUp با توجه به درخواست و نیاز شما با حضور در مرکز شتابدهی از کلیه توانمندی خود در راهنمایی و هدایت شما و نیز معرفی بازارهای خوب و قابل رشد، استفاده خواهند کرد. این شما هستید که باید بتوانید از آنها بهره بیشتری ببرید!
23پس از اتمام برنامه شتابدهی چه اتفاقی می افتد؟
پس از اتمام برنامه شتابدهی، کسب و کار ها در کنار سرمایه گذاران قرار خواهند گرفت تا بر اساس نیاز خود، سرمایه مناسب جهت پیشرفت و آغاز یک تحول بزرگ را جذب کنند. TrigUp در رویدادی به نام Demo Day شبکه سرمایه گذاران را در کنار شما قرار خواهد داد.
24آیا TrigUP در تصمیم گیری های ایده دخالتی هم می کند؟
خیر. ایده برای شماست و مرکز شتابدهی هیچگونه دخالتی در تصمیمات شما نخواهد داشت. TrigUp تنها ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا شما بتوانید احتمال موفقیت کسب و کار شما را افزایش دهد.
25در برنامه پذیرش اولیه یک ماهه TrigUP چه اتفاقی می افتد؟
در این برنامه که بصورت فشرده در 1 ماه برگزار می شود، صاحبان ایده در کنار حضور در کارگاه های آموزشی کسب و کاری و فنی، از سایر خدمات شتابدهی همچون فضای کار و منتوینگ نیز بهره مند خواهند شد و همچنین با فضای کاری تریگ آپ آشنا خواهد شد. در این مدت، تیم می بایست پس از تکمیل برخی مدارک و اسناد در مورد طرح کسب و کار خود، آمادگی لازم برای حضور در رویداد iDeaRing را پیدا کند
26iDea Ring چیست؟
رویداد یک روزه ای است که ایده های حاضر در برنامه پذیرش اولیه یک ماهه با حضور در آن به ارائه کوتاه و سریع ایده و پاسخگویی به سوالات داوران اقدام خواهند کرد. ایده های برتری که حداقل امتیاز را کسب کنند، موفق به حضور در TrigUp خواهند شد.
27مالکیت معنوی ایده من در TrigUP چگونه حفظ می شود؟
هر روز ایده های مختلفی در TrigUp ثبت می شوند که برخی از آنها حتما شباهت هایی با یکدیگر دارند. به همین دلیل TrigUp وظیفه اخلاقی و حرفه ای خود می داند که حافظ و نگهداری امین ایده های شما باشد
28چگونه از پذیرش یا عدم پذیرش ایده مطلع می شوم؟
پس از پرکردن 80 درصد از فرم سوالات، میتوانید فرم را رها کنید. سپس بین 7 تا 10 روز کاری پاسخ اولیه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
29آیا TrigUP کارآموز هم می پذیرد؟
بله- متقاضیان با ارسال رزومه به آدرس ایمیل pr@trigup.com می توانند جهت پذیرش کارآموزی اقدام نمایند. لازم به ذکر است با توجه به زمان ثبت درخواست و نیاز مجموعه متعاقبا با عزیزان هماهنگی لازم صورت می گیرد.