آغاز رویداد رشد آفرینی

آغاز رویداد رشد آفرینی

رویداد رشد آفرینی در شهر مشهد مقدس با هدف شناسایی ایده‌های نوآورانه و تبدیل آن‌ها به کسب کارهای استارتاپی در حوزه‌های پسماند، آلودگی هوا و فضای سبز در تاریخ ۱۷ مرداد‌ماه در سالن همایش مصلی‌نژاد آغاز به کار کرد. این رویداد 14 روزه به همت شتابدهنده تریگ‌آپ، شهرداری مشهد و پارک علم و فناوری خراسان رضوی در سه بخش همایش، دوره توانمندسازی و رویداد رقابتی پایانی، برگزار می‌گردد.
ایده شو یکی از قسمت های جذاب همایش رشد آفرینی بود که ۱۰۵ ایده برای رقابت در این بخش ثبت شد که پس از غربالگری، ۲۴ تیم برای ارایه در مقابل داوران به تشریح ایده های خود پرداختند و در پایان از 3 ایده برتر تقدیر به عمل آمد.

ژوبین علاقبند (مدیرعامل اسنپ)، مهندس آل شیخ(معاون شهردار)، جواد عامل(مدیرعامل نشان)، دکتر اردستانی( مدیرعامل بیدود)، مهندس علوی(مدیرعامل شتابدهنده تریگ آپ) و علی جاهدی (مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری خراسان) به عنوان سخنران کلیدی در این رویداد حضور داشتند که تجربیات خود را در حوزه کارآفرینی با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند. در ادامه رویداد و در بخش توانمندسازی، ایده پردازان و علاقمندان می توانند از کارگاه‌های آموزشی این رویداد که از 19 الی 28 مرداد با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار می‌شود استفاده نمایند و به بهبود ایده‌ها و افزایش دانش و توانمندی خود بپردازند.

در رویداد پایانی نیز که در طی 2 روز و در تاریخ‌31مرداد و 1 شهریورماه به صورت رقابتی برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان با کمک راهنمایی منتورهای رویداد و با هدف بهبود ایده‌ها، محصول اولیه (MVP)، مدل کسب و کار و ارائه‌های نهایی خود به کار تیمی می پردازند. در پایان نیز شرکت کنندگان به ارائه دستاوردهای‌شان در مقابل داوران پرداخته و به تیم های برتر مجموعاٌ 165 میلیون ریال جایزه نقدی و جوایز غیر نقدی دیگر نظیر امکان جذب سرمایه از شتابدهنده ها و سرمایه گذاران اعطا خواهد شد.